Design dla konesera Responsible care

Tak dla Sztukaterii 100 kamienic!

Data publikacji: 22-08-2014 Ostatnia aktualizacja: 22-08-2014

Środowisko skupione wokół Akademii Sztukaterii rozpoczęło właśnie nowy projekt edukacyjny. 

Wszystko, jak zawsze u nas, zaczęło się od detalu...


 

 

W skrócie...Jesteśmy z Łodzi. A Łódź to miasto kamienic. Prosta logika.

Niestety, sposób troski, lub raczej (bez)troski o architekturę miejską spowodował, że jako miłośnicy detalu i architektury chcemy mieć wpływ na przestrzeń wokół nas. Stąd właśnie projekt Tak dla Sztukaterii 100 Kamienic. Znowu prosta logika.

 

 

 

 

 


Kamienica Karola Kretschmera Lofty u Scheiblera

O projekcie - Sztukateria 100 kamienic. Poznaj architekturę swojego miasta. Budżet Obywatelski dla Łodzi 2015.

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej i ma na celu interaktywną podróż po zabytkach i ciekawostkach architektonicznych Łodzi. Wspólnie z architektami, urbanistami i historykami, chcemy pokazać piękno architektury miasta i uwrażliwić młodych na otaczającą ich rzeczywistość.
Projekt zakłada cykl otwartych, bezpłatnych warsztatów poświęconych szeroko estetyce łódzkiej przestrzeni miejskiej. 

Oprócz wykładów, chcemy też zrealizować cykle wspólnych wycieczek (spacerów) po Łodzi i jej architektonicznych perełkach, ze szczególnym uwzględnieniem detalu architektonicznego. Warsztaty zakładają także wspólne odkrywanie zapomnianych zakątków Łodzi i budowanie nowej architektonicznej mapy detali architektonicznych Łodzi. Projekt w założeniu ma trwać cały rok 2015, kiedy to zostaną zrealizowane cele edukacyjne projektu. 
Podsumowaniem projektu będzie konkurs fotograficzny uczestników warsztatów.

Projekt będzie skierowany do szkół, które będą mogły zgłaszać akces do projektu i w ramach tego ich uczniowie będą mogli uczestniczyć w projekcie (wykłady w szkołach).

Chcemy, aby odbiorcy mogli poznać historię miasta poprzez architekturę, bo wiedza w tym zakresie jest bardzo mała. A bez tej wiedzy, nie da się budować społeczeństwa obywatelskiego, które czuje się odpowiedzialne za miasto i za wspólną przestrzeń.

Jak można pomóc? Jak i gdzie głosować?

Najprościej jest polubić nasz profil Tak dla Sztukaterii 100 Kamienic na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o projekcie i oprowadzamy, na razie tylko wirtualnie po Łodzi.

Głosowanie nad inicjatywami 2015 rozpocznie się 20 września i potrwa aż dziewięć dni, czyli do 28 września. Ostatniego dnia punkty do głosowania będą czynne do godz. 18, a przez internet będzie można głosować nawet do godz. 24.00.

Nasz wniosek ma numer LO 153! Warto zapamietać Smile

Więcej szczegółów odnośnie głosowania znajduje się tutaj.


Powiedz Tak dla Sztukaterii 100 kamienic już dziś!

Komentarze:Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.