Design dla konesera Responsible care

Sztukateria 100 pytań! Nowy projekt konsultacji i spotkań z akademią sztukaterii!

Data publikacji: 18-11-2014 Ostatnia aktualizacja: 19-11-2014

 

"Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć" A. Einstein.

 

Ten cytat zainspirował nas do przygotowania dla Was – wszystkich miłośników sztukaterii, cyklu bezpłatnych spotkań i konsultacji - Sztukateria 100 PYTAŃ. Z doświadczenia wiemy, że czasem zwykła niewiedza lub niedoprecyzowanie mogą powodować lęk przed zastosowaniem konkretnego, często najlepszego, jak się później okazuje, rozwiązania.

Dlatego, w każdy listopadowy czwartek tego roku można nas spotkać w krakowskiej Metaformie.


 

Dla tych zaś, którzy nie będą mogli tam dotrzeć, przygotowaliśmy krótki FAQ, czyli zbiór najczęściej zadawanych pytań, na które mamy najlepsze odpowiedzi ;)

 

Jesteście gotowi na solidną porcję wiedzy?

 Oto częste pytania: 

1. Jaki jest system montażu?

Sztukateria jest montowana za pomocą kleju.

2. Jaki klej jest najlepszy do sztukaterii?

Najlepiej skorzystać z kleju systemowego (oczywiście dostępnego w naszej ofercie). Inne kleje montażowe też sobie poradzą ze sztukaterią, ale nie polecamy tego rozwiązania, bo wtedy tracą Państwo gwarancję na produkt. A więc, pamiętajmy, listwy u inne dekoracje montujemy na kleju systemowym.

3. Czy można malować sztukaterię? Jeśli tak, to jakimi farbami?

Oczywiście można. Malowanie i zabawa kolorem to ogromna zaleta naszych detali architektonicznych. Malować je można wszystkimi farbami wodorozcieńczalnymi. Na specjalne traktowanie zasługują produkty z grupy Wallstyl – tutaj polecamy farby o dużej ilości cykli zmywania. 
Sztukaterię można malować pędzlami, wałkami lub pistoletami. Macie pełną dowolność i pełna fantazję.

Najlepiej zrobić to już po montażu, aby nie było widać ewentualnych połączeń.

Poniżej kilka przykładów „kolorowej” sztukaterii.

4. Jak i czym ciąć listwy do konkretnego wymiaru? I jak docinać kąty?

Najlepiej w tych działaniach sprawdzą się ręczne i mechaniczne piły z drobnymi zębami. Kąty idealne wycinać za pomocą kątownicach uciosowych, które także stanowią część naszej kompleksowej oferty.

5. Czy jest jakiś specjalny klej na łączenia?

Tak, do połączeń najlepiej używać specjalnego kleju Adefix Plus. Stosowanie tego kleju jest wymagane przez producenta do listew o wymiarach powyżej 95mm. Zdecydowanie polecamy etż stosowanie go do wszystkich połączeń.


W komentarzach czekamy na nowe pytania, które zawsze chcieliście zadać specjalistom od sztukaterii Wink Z chęcią na wszystkie odpowiemy!

Wszystkich z Krakowa zapraszamy do Metaformy (ul. Wrocławska 28), jeszcze 20.11 i 27.11, od godziny 14:00.


Więcej informacji i konsultacje telefoniczne: 509 588 982

A na deser jeszcze pomocny film instruktażowy, który wizualnie odpowiada na pytania!


"Kolorowa" sztukateria

5
4
3
2
1

Montaż listwy przypodłogowej


Montaż listwy przypodłogowej


Komentarze:Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.