Design dla konesera Responsible care

Rozeta 2015 roku - Miss Marsala Graffiti!

Data publikacji: 30-12-2014 Ostatnia aktualizacja: 30-12-2014

 

2014 rok już się kończy. Wszyscy robią podsumowania. A my odwrotnie. akademia sztukaterii już patrzy w przyszłość, na rok 2015. Na razie analizujemy go pod kątem trendów kolorystycznych. A słowem kluczem jest Marsala.


Marsala to kolor? Pierwsze słyszę!

Podejrzewamy, że wielu z Was (a panowie, to chyba wszyscy) nie słyszało nigdy o kolorze Marsala, który został ogłoszony najmodniejszym kolorem roku 2015 przez firmę Pantone.

 

Szczerze mówiąc, my też do końca nie znaliśmy tej nazwy, ale już trochę się o niej dowiedzieliśmy. W związku z tym, że ciężko określić go jednym zdaniem, zrobimy to opisowo budując wokół niego sieć skojarzeń, które wywołuje.

I tak, kolor Marsala zawdzięcza swoją nazwę włoskiemu miasteczku słynącemu z produkcji win o nietuzinkowej barwie. Opiszmy więc go, jako brudne lub rdzawe bordo, ziemisty odcień winnej czerwieni. Są w tym kolorze także echa wcześniejszej fascynacji miedzią we wnętrzach, więc gdzieś tam, może przebijać także jej rdzawo-złoty odcień.

Miedż we wnętrzach

Według specjalistów Marsala to kolor, „który pobudza nasze ciało, umysł i duszę, ten odcień oddaje pewność siebie i stabilność.” Jeśli zaś chodzi o wnętrza ma w nich zapewnić/przywrócić/wprowadzić* ponadczasowe i uniwersalne ciepło.

*niepotrzebne skreślić ;)

Sztukateria w zgodzie z trendami

Jak już pewnie wiecie, akademia sztukaterii zawsze stara się być w centrum tego, co dzieje się we współczesnym designie (sprawdź: akademia sztukaterii na Łódź Design Festival 2014). Dlatego i teraz nie pozostajemy obojętni. Nowy trend to dla nas nowe wyzwanie, które podejmujemy z największą przyjemnością. Oto nasza nowa rozeta – Miss Marsala Graffiti - spersonalizowany detal w najmodniejszym kolorze 2015 roku!


I z tej okazji, życzymy wielu inspiracji z nami w nadchodzącym 2015 roku        (i każdym następnym)!

 

A na koniec jeszcze kilka przykładów wnętrz z kolorem Marsala, jako kolor ściany lub dodatków, i tego jak komponuje się ze sztukaterią:

 

A pamiętacie jaki był kolor 2014 roku? Podpowiedzi szukajcie tutaj.

Komentarze:Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.