Design dla konesera Responsible care

Obsesja detalu – czyli filmowe wnętrza Wesa Anderson

Data publikacji: 30-05-2014 Ostatnia aktualizacja: 30-05-2014

 

Tę opowieść, można by zacząć tak:

Kiedy reżyser staje się architektem wnętrz, to stworzone przez niego światy stają się równorzędnymi bohaterami filmu, a nie tylko tłem wydarzeń.

Tak jest na pewno, w przypadku naszego dzisiejszego bohatera, Wesa Andersona ( m.in. „Kochankowie z księżyca”, „Genialny klan”, „Grand Budapest Hotel”).


Nie bez przyczyny piszemy o nim w naszym cyklu Filmowe wnętrza. My też jestśmy pozytywnie „zakręceni” na punkcie detalu architektonicznego (głównie sztukaterii). Wiemy, jak silnie wpływa na charakter wnętrza. Dlatego jest nam bardzo po drodze z Wesem Andersonem Smile.

Wizualny język jego filmów jest wymyślny i zawiły. Z jednej strony dopowiada historię, a z drugiej uzupełnia charakterystykę bohaterów. Zgodnie z maksymą – Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś Smile.

Właściwie w każdym jego filmie, scenografia jest tworzona z wręcz przesadną troską o każdy szczegół. Najlepszym, i chyba jak na razie  najbardziej wyszukanym tego przykładem jest ostatni film Wesa Andresona – Grand Budapest Hotel. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że te wnętrza są „przestylizowane”, niczym domy dla lalek.

My lubimy ten film także dlatego, że jest tam dużo sztukateriaii i gra ona wybitnie! (głównie listwy, ale też całe elewacje)

Oto kilka przykładów:

  

   

 

 

Idąc tym tropem (detalu, jakim jest sztukateria), trafiamy na Genialny Klan,

 

 

a potem na Hotel Chevalier (tuatj polecamy naszą kolekcję francuską).

Na koniec, oczywiście zapraszamy do poznania twórczości reżysera, a potem do projektowania wnętrz z akademią sztukaterii!

I jeszcze kilka aranżacji ze sztukaterią, które mogłby zagrać u Wesa Andersona Smile


 

 

Ż: http://www.architecturaldigest.com/

Komentarze:Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.