Design dla konesera Responsible care

Nowy wspaniały świat detalu? akademia sztukaterii na Łódź Design Festiwal 2014

Data publikacji: 29-07-2014 Ostatnia aktualizacja: 17-08-2014

 

Mamy przyjemność ogłosić, że ponownie zostaliśmy partnerem Łódź Design Festiwal, który w tym roku będzie trwał od 9-19 października. 

Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że w 2011 roku zorganizowaliśmy w Łodzi warsztaty, podczas których przenikała się sztukateria, film i różne epoki (Czy SZTUKAteria nadąża za zmianami).

W tym roku, w naszej przestrzeni wystawowej będziemy intrepretować nowe hasła:

1)      główne Festiwalu – Brave New World

2)      oraz z racji tego, że wystawiamy się w ramach nowego projektu House of Tomorrow, w nowym Centrum Festiwalowym, mieszczącym się w dawnej Tkalni Marcusa Silbersteina przy ul. Piotrkowskiej 250, będziemy poszukiwać rozwiązań dla Domu Jutra 

Tkalnia Marcusa Silbersteina przy ul. Piotrkowskiej 250

Jak podkreślają organizatorzy, w obrębie HoT pokazane zostaną produkty i usługi, które spełniają kryteria ponadczasowowości.

Dlatego, tym bardziej nam miło, że wraz z detalem architektonicznym, którego jesteśmy mecenasem, zostaliśmy zaproszeni do tworzenia tej wystawy.

Swoboda interpretacji

Główne hasło Festiwalu nawiązuje do książki Aldousa Huxleya Nowy wspaniały świat. Z jednej strony niesie więc nadzieję na dobrze zaprojektowany świat, a z drugiej - też obawę przed dizajnerską utopią.


 

Dlatego w naszym haśle Nowy wspaniałay świat detalu pojawia się znak zapytnia (?)Cele naszej wystawy

Chcemy poddać (podobnie jak w powieści) konfrontacji idee wolności projektowania z ograniczeniami wynikającymi z funkcjonalności projektowanej przestrzeni, pragmatyzmu (rozumianego bardziej jako ludzkie potrzeby) z fantazją, która ma tendencję do ich ignorowania oraz indywidualizmu z kulturą masową.

Podobnie sprawę tegorocznego hasła wydaje się komentować Małgorzta Żmijska, dyrektor programowa ŁDF - Docieranie do ludzkiego wnętrza, odwoływanie się do sfery emocji, empatia – a zatem zrozumienie ludzkich potrzeb i dążeń – to w mojej opinii podstawowy cel projektanta.

I w takich oto okolicznościach pojawi się nasza sztukateria. Rozwiązania, które zapewniają indywidualny charakter wnętrza i wyrywają je ze sztampowych rozwiązań, na nowo intrepretując style historyczne i estetyczne.

Jaki będzie Nowy wspaniały świat detalu w House of Tomorrow?

Mamy wrażenie, że to hasło tegorocznego Festiwalu, to w jakimś małym stopniu przedłużenie naszych wcześniejszych działań, choćby konkursu Rozeta spersonalizowana, w którym każdemu z Was daliśmy możliwość stworzenia własnej, niepowtarzalnej wersji rozety.

Tak. Nam  już od dawna wydaje się, że Nowy wspaniały świat designu to będzie świat spersonalizowanych produktów!

Ale więcej już nie zdradzamy...


Zapraszamy na Łódż Design Festiwal 2014!


Komentarze:Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.