Design dla konesera Responsible care

NOËL & MARQUET : pionierska marka premium dla profesjonalistów

Data publikacji: 12-06-2019 Ostatnia aktualizacja: 12-06-2019

Premiera nowej marki NOËL & MARQUET zbiega się w czasie z wprowadzeniem na rynek nowych produktów, odzwierciedlających zmiany w orientacji firmy. Minimalistyczne gzymsy o różnorodnych zastosowaniach doskonale wpisują się w najnowsze trendy i zwrot w stronę puryzmu w projektowaniu. Pozwalają na ogromną kreatywność a jednocześnie ich instalacja jest bardzo prosta, ponieważ klienci mają do dyspozycji szereg projektów opracowywanych przez architektów i projektantów regularnie prezentowanych przez NMC jako źródła inspiracji.

Wprowadzając na rynek nową markę premium NOËL & MARQUET, belgijski producent listew NMC wskazuje nowy kierunek zmian i przedstawia swoją strategiczną wizję rozwoju firmy. Ambicją NMC jest wypracowanie sobie wiodącej pozycji na rynku jako renomowany producent innowacyjnych, nowoczesnych elementów wykończeniowych. Nowa marka NMC, NOËL & MARQUET, bazuje na kilkudziesięcioletnim doświadczeniu i know-how firmy w dziedzinie wysokiej klasy wzornictwa, będącego gwarancją najwyższej jakości, a ponadto na unikalnej gamie produktów i najwyższym poziomie świadczonych usług i wsparcia.
NOËL & MARQUET to marka premium dla profesjonalistów. Swoją oficjalną premierę miała na targach FAF w Kolonii, podczas których prezentowane są produkty i technologie z obszaru wykończenia elewacji i wystroju wnętrz. Wydarzenie to zbiegło się w czasie z wprowadzeniem na rynek 16 nowych produktów, które doskonale ilustrują tą zmianę orientacji firmy. Nowe gzymsy o różnorodnym zastosowaniu wpisują się doskonale w nową tendencję puryzmu w architekturze wnętrz. Minimalistyczne, wyrafinowane wzornictwo pozwala tworzyć wnętrza w ponadczasowym stylu, proste i zachwycające. Cała sztuka polega na zachowaniu właściwej równowagi pomiędzy elegancją i dyskrecją a mocniejszymi, przykuwającymi wzrok akcentami.
Gzymsy można instalować jako samodzielny element wykończenia ścian lub z  oświetleniem
Pięć nowych gzymsów sygnowanych przez belgijskiego projektanta Michaël Bihain, IL5 - IL9 (ARSTYL®) doskonale oddaje istotę tego nowoczesnego stylu. Charakteryzuje je elegancka prostota i idealne proporcje. Z tyłu mają wąskie wgłębienie na taśmy LED, co umożliwia wykorzystanie gzymsów również na potrzeby pośredniego oświetlenia. Proste, geometryczne kształty dają pole do popisu architektom i architektom wnętrz, projektantom, dekoratorom i malarzom, ponieważ pozwalają na różnorodne kombinacje i sposoby użycia. Możliwości są niemal nieskończone a nowe produkty umożliwiają absolutnie wyjątkowe zastosowania w nowych lub remontowanych przestrzeniach, zarówno prywatnych, jak publicznych, komercyjnych czyi biurowych.
Gzymsy „z efektem pamięci”, czyli dopasowane do poprzednich modeli: nowa koncepcja jakości i wzornictwa
Szczególnie godne uwagi są dwa gzymsy „z efektem pamięci”, czyli dopasowane do poprzednich modeli (IL7 i IL9). Renomowany projektant zintegrował poprzednie modele listew z nowymi, w genialny sposób łącząc dwa różne światy: na istniejących listwach można zainstalować nowe, minimalistyczne, czyniąc wnętrze bardziej nowoczesnym. Dzięki temu rozwiązaniu klasycznemu wystrojowi można bez trudu nadać lekkości albo wprowadzić bardziej tradycyjny detal w minimalistycznym wnętrzu. Ten nowy, niepowtarzalny produkt umożliwiający uzyskanie bez wysiłku niesamowitych rezultatów doskonale odzwierciedla charakter nowej marki NOËL & MARQUET. To nowa koncepcja jakości i wzornictwa.
Nowe, proste listwy dekoracyjne o wielu zastosowaniach

Sześć prostych, klasycznych, ozdobnych listew przypodłogowych, listew ściennych i sufitowych, cztery listwy do ościeżnic i kątownik uzupełniają nową gamę produktów NOËL & MARQUET. Wszystko w minimalistycznym stylu, gładkie, dyskretne i proste. Modele listew przypodłogowych nie mają linii a dwa spośród nich są dwustronne. Są jeszcze dwie inne nowości: listwa maskująca do nakładania na już istniejącą i niezwykle funkcjonalna listwa ścienna i sufitowa, którą można zainstalować na cztery różne sposoby.
Prawdziwa wartość dodana dla rzemieślników

Nowy slogan „Create Unique Living Spaces” („Twórz niepowtarzalne przestrzenie życiowe”) odzwierciedla kierunek, w którym zmierza firma, a zarazem ma na celu zmotywowanie do twórczego działania: dzięki „NOËL & MARQUET - Design Elements” możliwe jest tworzenie przestrzeni, które są zarazem wyjątkowe, wygodne i przyjemne. Nowy świat kreatywnego projektowania wnętrz. Przestrzeń życiowa jako źródło inspiracji. Właśnie dlatego NMC udostępnia swoim klientom, jako źródło inspiracji, opracowane przez architektów i projektantów rozwiązania z zakresu wystroju wnętrz, które pozwalają na kreatywność a zarazem są łatwe w realizacji. Pierwszych pięć pomysłów zaprezentowano na stoisku wystawowym, kolejne będą pojawiać się co roku.
Przejrzysta struktura produktów - szybkie rezultaty

Aby ułatwić wybór pośród szerokiej gamy proponowanych produktów, wszystkie posortowano według obszaru zastosowania na gzymsy, listwy ścienne, listwy przypodłogowe, profile oświetleniowe, profile funkcjonalne, elementy wystroju wnętrz i dekoracje elewacji.
NMC wytwarza  produkty należące do poszczególnych obszarów zastosowań w dwóch procesach produkcyjnych: produkcja pianki i ekstruzji (wytłaczaniu). W przypadku produkcji pianki, wszystkie stosunkowo złożone, trójwymiarowe kształty powstają z użyciem wysokiej jakości form aluminiowych, w które wtryskuje się piankę poliuretanową o dużej gęstości (ARSTYL®). Rezultatem są niezwykle precyzyjne elementy, niektóre misterne, inne proste, inspirowane modernistycznym wzornictwem. NMC jest jedynym producentem profili, któremu przyznano - właśnie dzięki stosowaniu tej metody produkcji - certyfikat potwierdzający klasę ogniową Euroclass B. To prawdziwa wartość dodana! Dzięki temu profile Arstyl® sprawdzają się szczególnie w pomieszczeniach przemysłowych, które muszą spełnić szczególne wymogi w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Inną metodą jest ekstruzja (wytłaczanie), którą stosuje się w przypadku produkcji lekkich listew sufitowych (NOMASTYL®) lub listew ściennych i odpornych na uderzenia listew przypodłogowych (WALLSTYL®) z polistyrenu o średniej i wysokiej gęstości. Podstawową różnicą między nimi jest gęstość materiału. Każdy produkt NOËL & MARQUET jest wyjątkowy, atrakcyjny, autentyczny i wysokiej jakości. Innowacyjne rozwiązania umożliwią kreatywne projektowanie dowolnego wnętrza: przestrzeni prywatnej i publicznej, komercyjnej lub biurowej w dowolnym stylu: nowoczesnym, klasycznym czy ponadczasowym, niezwykle prostym lub wyjątkowo wyszukanym. Oferujemy rozwiązania, które nadadzą każdemu pomieszczeniu wyjątkowy charakter i spełnią oczekiwania wszystkich klientów niezależnie od ich gustów, wymagań i potrzeb. „Wraz z nową marką NOËL & MARQUET, NMC realizuje swoją wizję i dotrzymuje obietnicy: jako pionier innowacji, oferuje wartość dodaną swoim klientom i umożliwia tworzenie wyjątkowej przestrzeni życiowej dla użytkowników końcowych”, mówi Roger Aussems, Business Unit Manager DESIGN ELEMENTS. NOËL & MARQUET – Create Unique Living Spaces.

 

Nowa gama produktów do aranżacji wnętrz: nowych i remontowanych, prywatnych i publicznych

Nowe gzymsy opracowane przez belgijskiego projektanta Michaël Bihain charakteryzuje prostota i idealne proporcje. Dzięki niewielkiemu wyżłobieniu w tylnej części, można w nich zamontować taśmy LED, tworząc tym samym nowe rozwiązania w zakresie oświetlenia pośredniego. 
Na zdjęciach przedstawiono wykorzystanie gzymsów IL5 (ARSTYL®) i IL6 (ARSTYL®) na potrzeby oświetlenia pośredniego przy suficie oraz na ścianie (pionowo). Proste kształty geometryczne oferują architektom i architektom wnętrz, projektantom, dekoratorom i malarzom szeroki wachlarz zastosowań i połączeń. 
Listwy „z efektem pamięci”, czyli dopasowane do poprzednich modeli: nowa koncepcja jakości i wzornictwa

Listwy dopasowane do poprzednich modeli umożliwiają uzyskiwanie niezwykle ciekawych efektów w różnych wnętrzach. Dzięki temu rozwiązaniu, klasycznemu wystrojowi można bez trudu nadać lekkości, albo wprowadzić bardziej tradycyjny detal w minimalistycznym wnętrzu.

Noel & Marquet

NOËL & MARQUET : pionierska marka premium dla profesjonalistów_4
NOËL & MARQUET : pionierska marka premium dla profesjonalistów_3
NOËL & MARQUET : pionierska marka premium dla profesjonalistów_2
NOËL & MARQUET : pionierska marka premium dla profesjonalistów_1

Komentarze:Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.