Design dla konesera Responsible care

Krótka historia nowego detalu by akademia sztukaterii

Data publikacji: 25-04-2016 Ostatnia aktualizacja: 26-04-2016

W ciągu ostatnich lat współpraca znanych marek z wybitnymi projektantami z różnych dziedzin sztuki stała się bardzo popularna.  Ten trend nie ominął też rynku wyposażenia wnętrz. Design dzisiaj to już nie tylko przejaw mody, to konieczność, standard, od niego wszystko się zaczyna...


 

Ściana – przestrzeń dla artysty

Jeśli chodzi o świat sztukaterii i detalu wiele się tu dzieje.  akademia sztukaterii już od kilku lat regularnie wprowadza i promuje na polskim rynku innowacyjne rozwiązania producenta sztukaterii nmc. Belgijska firma już kilkakrotnie zapraszała do współpracy artystów i designerów, którzy zupełnie przedefiniowali myślenie o sztukaterii, o tradycyjnych listwach i rozetach. Detale nabierają nowych kształtów i dzięki temu ich funkcja we wnętrzu się zmienia.  Architektura wnętrz wkroczyła na nowe poziomy.

Muzyczna rozeta

Pierwszą głośną współpracą nmc rozpoczął Martin Bogaers projektem rozety Cielo, której powstanie zainspirował teledysk U2 Vertigo. Projekt tej rozety był też odpowiedzią projektanta na miejsce detalu w nowoczesnych, często surowych wnętrzach. Minimalistyczna i geometryczna rozeta idealnie odpowiadała na te potrzeby. Po kilku latach od stworzenia Cielo, projektant ponownie powrócił do współpracy z nmc, projektując klika linii paneli ściennych (BUMP i CUBE).

 

    

Wolność i swoboda w przestrzeni

Inną propozycję zaproponował Geoffroy Lhoest, który zaprojektował kolekcję 3D lini New Arstyl. Kolekcja prezentowana była podczas warsztatów organizowanych przez akademię sztukaterii podczas Łodzi Design w 2011 roku. Projekty Geoffroy’a to zabawa z koncepcją modułu. Proste formy umożliwiły wyjście sztukaterii (listwy) w głąb ściany, pozwoliły na dowolne połączenia form i kreowanie nowych podziałów przestrzeni. 

  

XXI wiek - przyszłość detalu

W tym roku firma nmc, a wraz z nią akademia sztukaterii przedstawiają kolejne innowacyjne rozwiązanie. Zaprojektowane przez Mac Stopa  najnowsze panele Coral, Wing i Ray to powrót detalu do organicznych i naturalnych form. To narzędzie dla wymagających, niestandardowych rozwiązań do wnętrz. Trójwymiarowa struktura będzie prowadziła grę ze światłem nadając mu inny charakter za każdym razem. Projekt zakłada też dowolność łączenia ze sobą paneli, co pozwala na tworzenie za ich pomocą abstrakcyjnych struktur na ścianach czy sufitach. Wszystko po to, by znieść ograniczenia i uwolnić wyobraźnię!

  

 


Komentarze:Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.