Design dla konesera Responsible care

Klasyka w przyszłości. Wnętrz filmowych ciąg dalszy.

Data publikacji: 13-01-2014 Ostatnia aktualizacja: 19-01-2014

Jak będziemy mieszkać w przyszłości?

Trendsetterzy i analitycy zastanawiają się nad tym od lat. Ale tak naprawdę ciężko to przewidzieć, zwłaszcza w naszych czasach, gdzie nowe technologie potrafią często odwrócić lub kompletnie przedefiniować ustalony porządek rzeczy.

akademia sztukaterii czasami snuje rozważania na takie poważne tematy Wink i postanowiła odgadnąć takie architektoniczno-wnętrzarskie trendy na podstawie filmów science fiction. Szczególną uwagę zwróciliśmy na film Tron: Dziedzictwo, w którym urzekły nas wnętrza „bezpieczngo domu bohatera”. Ten styl nazwaliśmy future glamour.

Wszystko się błyszczy

http://latimesblogs.latimes.com/home_blog/2010/12/tron-legacy-set-design-.html

Jeśli tak mają wyglądać wnętrza przyszłości, to musimy się przygotować na dużo blasku, które akurat w filmie zapwenia ośwtlenie ledowe umieszczone nawet w stylizowanych na styl rokoko meblach (wykonane z akrylu). 

W Polsce już możemy znaleźć wielu producentów mebli z plexi. Czy to oznacza, że już żyjemy w przyszłości? Wink

http://uccoi.pl/ http://www.homebook.pl/inspiracje/gabinet/26777_recepcja-gabinet-styl-nowoczesny

Możliwe lampy to reinterpretacja klasycznych kryształowych żyrandoli, ale także „naszpikownych” ledami.

http://latimesblogs.latimes.com/home_blog/2010/12/tron-legacy-set-design-.html

I coś podobnego z polskiego podwórka:

http://www.piatka.com.pl/oferta/meble_i_elementy_z_plexi http://www.piatka.com.pl/oferta/meble_i_elementy_z_plexi

Klasyczne wzornictwo, czyli „prawdziwy świat”

W przypadku filmu Tron: Dziedzictwo, który opowiada o przewadze świata realnego nad wirtualnym, „ludzki” element do domu bohatera wprowadzają meble i to nie byle jakie! Dużo tam ikon ze śwata designu. Nie ma ucieczki od podnadczasowego wzornictwa. Dodajmy, że na szczęścieSmile!

W kinowym świecie jest to krzesło Barcelona (proj. Ludwig van der Rohe), krzesło 670 Lounge (proj. Charles & Ray Eames) oraz lampa Arco (proj. Achille Castiglioni).

http://latimesblogs.latimes.com/home_blog/2010/12/tron-legacy-set-design-.html

A co ze sztukatrią w przyszłości?

Chociaż, akurat w analizowanym wnętrzu nie było elemntów sztukaterii, to nie boimy się o jej przyszłość. Nowoczesne wzornictwo, współpraca z oświetleniem led oraz możliwości adaptacyjne do każdego stylu w architekturze sprawią, że odnajdzie się także w hyper modernistycznych wnętrzach i tych future glamour. Zresztą zobaczcie sami...

 http://www.akademiasztukaterii.pl/

 źródło: http://www.latimes.com/

Komentarze:Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.