Design dla konesera Responsible care

Elementarz Home Stagingu

Data publikacji: 26-10-2017 Ostatnia aktualizacja: 26-10-2017

Autorką artykułu jest Aleksandra Kaczanowska - pasjonatka aranżacji wnętrz.

Home Staging to idea metamorfozy wnętrz, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Tam w latach

siedemdziesiątych, właścicielka firmy projektującej wnętrza – Barbara Schwarz, odkryła jak ważny

w procesie sprzedaży jest sposób profesjonalnego zaprezentowania danej inwestycji.


Home Staging jest nierozerwalnie połączony z marketingiem nieruchomości. Wpływa na emocje i subiektywną opinię potencjalnego kupca – odgrywa dużą rolę w pierwszym kontakcie klienta z inwestycją.

Badania rynku amerykańskiego wskazują na to, że 3 sekundy to czas, w którym klient podejmuje decyzję, czy interesuje go dana nieruchomość, natomiast 30 sekund to czas, w którym zostaje podjęta ostateczna decyzja o zakupie, stąd tak kluczowym celem sprzedawcy jest osiągnięcie efektu „wow” u klienta już na starcie.

Według statystyk ponad 80%* klientów nie potrafi sobie wyobrazić potencjału nieruchomości, dlatego tak ważne jest podkreślenie pozytywnych stron nieruchomości i zaprezentowanie szerokiego spectrum możliwości wnętrza do jego dalszej personalizacji przez nowego nabywcę. Łódzka firma Aniro nmc** prezentuje Elementarz Home Stagingu, czyli jak w kilku krokach, szybko i niskim kosztem podnieść standard wnętrz.

Na początku warto przyjrzeć się oświetleniu. Wcale nie potrzeba generalnego remontu. Czasem wystarczą proste zmiany, które poprawią wizualne walory pomieszczeń i wpłyną na pozytywne postrzeganie nieruchomości. Światło pośrednie pochodzące z oświetlenia LED w połączeniu z listwą to klucz do stworzenie funkcjonalnego a zarazem indywidualnego charakteru wnętrza.

Odpowiednio dobrany rodzaj oświetlenia nadaje wnętrzu wysublimowanego charakteru. Umiejętne zestawienie źródeł światła wpływa również na pozytywny odbiór przestrzeni oraz atmosferę komfortu i harmonii. Do stworzenia subtelnych iluminacji świetlnych na ścianie idealnie sprawdzą się nowości z najnowszej oferty aniro nmc – listwy profilowane z kolekcji Arstyl IL2 oraz L5.

 

Po drugie, płynnie połącz sufit i ściany - pamiętaj o zamaskowaniu nierówności. Z tym najlepiej poradzą sobie listwy z kolekcji Arstyl łączące zarazem funkcje dekoracyjną i praktyczną. To linia

odpornych na uderzenia profili ozdobnych, listew przyściennych i przypodłogowych, które umożliwiają zharmonizowanie stylu wnętrza od podłogi do sufitu. Równie solidne co wiele gatunków drewna, w 100% odporne na działanie wody. Zapewniają łatwość montażu i nie wymagają konserwacji. Profilami ozdobnymi ARSTYL FLEX możesz udekorować również zaokrąglone i łukowate ściany. Dodatkowo przemalowanie ścian na neutralne kolory wprowadzi harmonię kolorystyczną.


Warto również zwrócić uwagę na odświeżenie starych, przykurzonych cokołów. Ten częsty problem doskonale rozwiąże przypodłogowa listwa renowacyjna CF1 z kolekcji Wallstyl o lekko

zaokrąglonym profilu, doskonale kryjącym również kable. Błyskawicznie przearanżuj wnętrze, aby odpowiadało aktualnym trendom. W tym celu możesz wybrać rozetę R60 i wykonać futurystyczny plafon pod oświetlenie, bądź zastosować modułowe panele 3D. Kolekcję Arstyl Wallpanels cechuje kompaktowość, lekkość i łatwość w montażu, a  dzięki podziałom paneli na moduły można je swobodnie ze sobą zestawiać tworząc dowolne kompozycje.


Na koniec, nie zapomnij o dodatkach, funkcjonalne ułożenie mebli w połączeniu z bukietem kwiatów na stole lub koszyka owoców – ocieplą i urozmaicą przestrzeń. Ciesz się sprzedaną inwestycją i pamiętaj, detal ma znaczenie!

 

**Aniro dystrybutor nmc to wiodąca marka na rynku dekoracji i elementów wykończeniowych. Od ponad 25 lat jest przedsiębiorstwem zajmującym się dystrybucją towarów belgijskiej firmy nmc,

światowego producenta elementów architektonicznych przeznaczonych do wnętrz i na elewacje  budynków. Aniro dostarcza wysokiej jakości produktów w każdej dostępnej technologii – od

poliuretanu do gipsu. Siedziba firmy mieści się przy ul.Ossowskiego 4 w Łodzi.  Produkty aniro nmc odpowiadają na wszystkie potrzeby współczesnych wnętrz. Więcej produktów znajdziesz na stonie www.dekoracjnmc.pl.

 

*Dane pochodzące z badań The International Association of Home Staging Professionals

(Międzynarodowe Stowarzyszenie Zawodowych Home Stagerów)

 


 

ZOBACZ NASZ ELEMENTARZ HOMESTAGINGU!

Elementarz Homestagingu

Komentarze:Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.