Design dla konesera Responsible care

Nowości w listwach przypodłogowych od akademii sztukaterii

Data publikacji: 28-10-2015 Ostatnia aktualizacja: 28-10-2015

Listwy przypodłogowe stanowią bardzo ważny detal wykończenia wnętrz. Oprócz oczywistych funkcji estetycznych pełnią także ważne funkcje praktyczne. Ten niepozorny fragment na styku podłogi i ściany warto wykorzystać do wyeksponowania podłogi oraz spojenia wnętrza dyskretnym akcentem, który dopełni styl całego mieszkania lub domu. W ofercie akademii sztukaterii pojawiły się nowości – listwy przypodłogowe z kolekcji Wallstyl z serii finished, które nie wymagają już malowania, bo są białe w całej masie.

Funkcje listew przypodłogowych

Listwy przypodłogowe to element aranżacji wnętrza, którego często nie doceniamy, a staranne wykończenie tego miejsca stworzy harmonijne połączenie między podłogą i ścianami. Listwy są zwieńczeniem podłogi, estetycznym zamknięciem pewnej całości, które pełni także szereg funkcji praktycznych tj. ochrona ściany przed uszkodzeniami i zabrudzeniami,  umożliwienie rozprowadzenia kabli oraz zamaskowanie szczeliny dylatacyjnej. 

                         

Nowość na rynku

Listwy akademii sztukaterii z kolekcji Wallstyl z serii finished dzięki zastosowaniu nowego procesu produkcji są białe w całej masie i dlatego nie wymagają już malowania. Produkt jest gotowy do prostego montażu na klej i eliminuje koniczność pokrywania farbą jak w przypadku listew poprzedniej generacji.  Listwy z serii finished są trwałe, łatwo się czyszczą i są w 100% odporne na UV, wilgoć i uderzenia.  Mogą być stosowane we wszystkich pomieszczeniach także w kuchniach, łazienkach czy nawet SPA. 

Praktyczna wskazówka akademii sztukaterii

Przy ciemnej, drewnianej podłodze lepiej wybrać niższe, bardziej dyskretne listwy, które delikatnie zwieńczą podłogę, ale jednocześnie nie zaciemnią i optycznie nie pomniejszą pomieszczenia. Wyższe, szerokie najlepiej prezentują się w połączeniu z podłogą z jasnego drewna lub w wysokich wnętrzach. W zależności od gustu i indywidualnych preferencji listwy dobieramy do podłogi oraz stolarki drzwiowej tak, aby harmonijnie się stapiały lub wręcz przeciwnie, na zasadzie kontrastu, aby nadać wnętrzu zupełnie nowy, ciekawy wygląd.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: http://www.akademiasztukaterii.pl/pl/zastosowanie/listwy-przypodlogowe/ 


Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.